SUBskrypcj@
Lenin-zine

Twój emaildowiedz się więcej >>
Blog > Komentarze do wpisu
Lenistwo
Tak, za moją nieobecność odpowiada w dużej mierze lenistwo. Ciężko mi się zebrać do czegokolwiek twórczego. Czytanie, słuchanie, oglądanie - to jest bardzo proste. Tworzenie wymaga jakiegoś samozaparcia, jakiegoś wysiłku, którego sobie łatwo odmówić. Wygodniej siąść i nic nie robić. Owszem, praca męczy, zwłaszcza przy takich warunkach atmosferycznych, ale to nie jest żadne usprawiedliwienie. Lenistwo weszło mi w krew, zlało się układem kostnym, niczym adamantium u Wolverine'a. Ponoć umiem dobrze pisać. Chyba spróbuje coś spłodzić, tworzenie historii jest proste. Trudne jest przelanie tego w słowa i na papier lub monitor. 
Cały czas kombinujemy pod górkę. Myślę, że z biedą łapiemy się na klasę średnią. Winny jest system, gdyż nie daje możliwości uczciwego rozwoju. Dobrze mają ci, którzy mają ostre łokcie i potrafią je wpychać pod różne żebra, bez zastanawiania się czy to kogoś zaboli. Akurat to nie jest ważne. Ważny jesteś ty, człowieku. To co tkwi w twojej głowie, nie w łokciu. 
OK. Jestem leniem. Zdolnym, ale leniem. Przez te pięć lat dużo się zmieniło, teraz powoli wychodzimy na prostą, choć nie zawsze los jest sprawiedliwy. Ale o tym wiedzieli już w starożytnym Egipcie. Czasem trzeb wziąć życie za przysłowiowe rogi i walczyć. I to robimy, bo stagnacja to najgorsza na świecie rzecz. 
Słowotok działa.
Jeśli ktoś to przeczyta, to niech trzyma kciuki, by jutro był ciąg dalszy. Albo pojutrze, bo na jutro jest tyle planów, że masakra.
niedziela, 19 lipca 2015, lenin_grad